תעסוקה לאנשים עם צרכים מיוחדים 

תעסוקה לאנשים עם צרכים מיוחדים היא הרבה מעבר לתעסוקה, היא עבודת קודש. אומרים "לכל איש יש שם", הדבר נכון גם לגבי יכולותיהם של אנשים. ישנם אנשים מיוחדים שיכולים לתרום רבות אך אינם יודעים היכן להניח את הרגל ולעשות את הצעד הראשון. לשם כך ישנה תכניות שיקום של הביטוח לאומי לשיקומם ושילובם בחברה על מנת שיוכלו לחיות כשאר האדם. המוגבלויות אשר מאפיינות את אותם אנשים מיוחדים יכולות להיות הן במישור הנפשי והן בפיזי. יחד עם זאת שהביטוח הלאומי מציע את אותן תכניות שיקום, ישנם ארגונים וחברות אשר מתמחים בתהליכים ובתכניות הללו ומציעים שלל אפשרויות ואנשי מקצוע לשיקום.

התהליך של תעסוקה לאנשים עם צרכים מיוחדים 

תעסוקה לאנשים עם צרכים מיוחדים תינתן לכל אדם בעל מוגבלות כזאת או אחרת אשר את רמתה קובע המוסד לביטוח לאומי ובהתאם לכך תותאם תכנית השיקום. אם כן, הדבר הראשון יהיה לפנות אל הביטוח הלאומי ולקבל הערכה של רמת ההתערבות החיצונית אשר עליו לקבל. ישנם אנשים בעלי מוגבלות קלה אשר מצריכים שיחת ייעוץ אחת לכמה זמן וישנם כאלו אשר צריכים הדרכה מ – א' ועד ת' כיצד ללמוד להשתלב באופן העצמאי. מחקרים רבים מצביעים על כך שבעזרת תהליך מקצועי וליווי נכון אותם אנשים משיבים לעצמם את הביטחון והדימוי העצמי, מחזקים את מעמדם החברתי ומוכיחים לא פעם שהם אינם נופלים מהעובדים אחרים ובמקרים רבים אף עושים עבודה טובה יותר.

כל אחד בקצב שלו

ישנם רמות שונות של העזרה אשר מוצעת לאדם בהתאם למצבו. כפי שציינו ישנם אנשים אשר צריכים הדרכה מלאה, ייעוץ וליווי עוד בשלב הטרום תעסוקתי על מנת להכינו לטבילת האש הראשונה, דרך תעסוקה מעברית שהיא בעצם הצעדים הראשונים בעולם התעסוקה וכלה בתעסוקה נתמכת שזאת כבר באמת קפיצה למים העמוקים, עד למצב שבו האדם צובר מספיק ביטחון על מנת לתפקד באופן עצמאי. ישנם מקרים בהם האדם מקבל גם עזרה גם לאחר שהצליח להשתלב בחברה. אך כאמור, כל מקרה לגופו.

יש לאן לפנות

עזרה במציאת תעסוקה לאנשים עם צרכים מיוחדים, ליווי וייעוץ על מנת שיצברו ביטחון ויבנו את הדימוי העצמי שלהם, תכניות העשרה ודיור בקהילה מכילה הם רק חלק קטן מהשירותים שמציעה קבוצת רמות. עם מעל 40 שנות ניסיון אנו מלווים אנשים עם צרכים מיוחדים ובעזרת כוח האדם הרגיש והמנוסה שלנו מלמדים אותם את כל מה שהם צריכים על מנת להחזיר להם את החיוך לפנים. צרו עמנו קשר ונדאג לתת לכם עצות מועילות כיצד ניתן לשפר את איכות חייכם או חיי הקרובים והאהובים שלכם.

 

 

 

 

הוספת מאמר לאתר?

קידום אתרים מקצועי בגוגל קידום אתרים מקצועי בגוגל