מחירון בעלי מקצוע

ריצוף גרניט פורצלן: כך תבחרו ריצוף טוב לשיפוץ הבית

בחירה של מרצפות לבית לפני שיפוץ, היא אחת השאלות הקשות שעומדות במרכז השינוי שהבית אמור לעבור. רבים מתלבטים בין מרצפות שיש, אבן, קרמיקה או האם להניח פרקט, שיטת הריצוף שהפכה להיות מאוד פופולארית בישראל החל משנות התשעים. אך לצד כל אלה, יש גם את האפשרות להשתמש בגרניט פורצלן.
 

ריצוף גרניט פורצלן נחשב לאחד מסגנונות הריצוף האהובים ביותר על הישראלים, הן בריצוף מבני מגורים והן בריצוף מבנים מסחריים מסוגים שונים וכן בריצוף מוסדות ציבור. המגוון הרחב שקיים בשוק, הפרקטיות והאפשרות להשתמש בשיטות ובצורות שונות של מרצפות מסוג זה, הפכו את השימוש בהן לנרחב, ולמועדף בעת שיפוץ.
 

ריצוף גרניט פורצלן הוא משתלם, לא רק בגלל המבנה המיוחד והיופי שהוא מעניק לבית, אלא מסיבות נוספות, עליהן נתעכב בהמשך המאמר, רק נציין כעת, שלהבדיל מהתקנת פרקטים למשל, הרי שכאן לא מדובר בריצוף שדורש הכנה מיוחדת, ולכן גם משך זמן ההתקנה של המרצפות הוא יחסית מהיר, עלויות ההתקנה נמוכות, ובכל זאת, ניתן ליהנות מהן לאורך זמן והן מעוצבות בצורה מאוד מרשימה ויפה.
 

לפני שנציג את היתרונות של ריצוף גרניט פורצלן, נציין רק שכיום ניתן למצוא מגוון רחב של מקומות אשר מוכרים מרצפות אלו, החל מחנויות שמציעות סוגים שונים של מרצפות למכירה וכלה בחנויות שמתקדמות בסוג זה של ריצוף. בעזרת האינטרנט אפשר למצוא דגמים שונים של עיצוב מרצפות כולל אפשרות ליהנות משילובים שונים עבור מכלול החדרים בבית.
 

ריצוף גרניט פורצלן -  יתרונות של שימוש במרצפות אלו

היתרון הבולט של ריצוף גרניט פורצלן הוא, העמידות של המרצפות. מדובר על מרצפות עם רמת שחיקה מאוד גבוהה, זאת בזכות תהליך הכנה שמתבצע תחת שריפה בטמפרטורות מאוד גבוהות, מה שעוזר לו להתחזק ועל כן הוא שומר על עמידות גבוהה.
 

יתרון נוסף הוא, העיצוב של המרצפות. ריצוף גרניט פורצלן מתאפיין בעיצוב אסתטי מרשים, הרבה יותר מאשר מרצפות מסוגים אחרים. יש רמות שונות של ציפויים וסגנונות עיצוב, אשר ניתן להתאים לעיצוב הכולל של הבית, עם התאמה לסגנון הריהוט.
 

נקודה נוספת, ניתן לבחור בין סגנונות שונים של דגמים, לא רק בכל הקשור לעיצוב אלא גם לסגנון המרצפות, עצמן. הן יכולות להיות בגימור מט, מבריק, מזוגג ועוד. ניתן לשלב ביניהן בחדרים שונים וניתן להתאים את סגנון הגימור לסגנון העיצוב במבנה.
 

עוד יתרון של ריצוף גרניט פורצלן הוא עצם זה שלא מדובר בריצוף שדורש תחזוקה מיוחדת. ניתן לשמור על תחושת הברק של המרצפות בקלות. להבדיל מפרקטים למשל, לא מדובר כאן באלמנט שדורש תחזוקה ייחודית.
 

כמו שציינו קודם לכן, ריצוף גרניט פורצלן לא דורש הכנה מיוחדת, לא דורש התאמה של השטח או המתנה עד שיהיה ניתן להתקין את המרצפות. להיפך, גם בזמן שיפוץ, אפשר להתקין את המרצפות על גבי הריצוף הקיים.