מחירון בעלי מקצוע

פטיש גומי למה הוא מיועד?

אחד הכלים השימושיים לכל עבודה שהיא הוא פטיש. מכים בו על משטחים לשם השגת מטרות שונות – הכנסת מסמר, חיבור משטחים, הריסת משטחים ועוד. רוב הפטישים עשויים ממתכת, לחלקם ידיות עשויות עץ. ניתן להשיג פטישים בעלי ראשים שונים, כאשר בהתאם לצורך ולאופי העבודה - ייבחר הפטיש המתאים. זה שיקל על מהלך העבודה, ויבצע את הפעולה הנדרשת בצורה הטובה ביותר לתועלתו של העובד.
 

אך לא לכל מטרה מתאים להשתמש בפטיש מתכת. מכיוון שיש מקרים בהם אמנם קיים צורך בכלי בשביל להכות בו על המשטח, אך הפטיש הרגיל עשוי להזיק למשטח ולגרום לו לנזק. כך זה לדוגמה כאשר מדובר על עבודת רצפות. במהלך פעולת הריצוף יש להכות על המרצפת בעזרת פטיש, בשביל להכניס את המרצפת למקומה, ולקבע אותה היטב בצורה ישרה ונכונה. אך היא עלולה להינזק בשל הכאת הפטיש - סימן של צבע או קלקול המרקם העדין שלה יהוו נזק מהותי. מלבד זאת מרצפת עדינה עלולה גם להיסדק או להישבר מהכאה של פטיש כזה, כמו כן כאשר יש צורך לעבוד עם חומרים עדינים כמו עץ או אלומיניום, וחוששים שהפטיש ישאיר סימן על המשטח. במקרים כאלו מתאים להשתמש בפטיש גומי. הפטיש יבצע את הפעולה הנדרשת בלי לגרום לנזק למשטח העדין עליו מכים.
 

מהו היתרון של פטיש גומי?

פטיש גומי הוא בעל ראש עשוי גומי, פעמים גם הידית עשויה גומי ופעמים הידית עשויה מעץ. הראש העשוי גומי מתאים לשימושים שונים. בכל מקרה בו רוצים מכה עדינה של הפטיש, יש להשתמש בפיש גומי. הפטיש מאפשר הכאה להשגת המטרה הרצויה, תוך שמירה על המשטח מפני נזק מראש הפטיש. גם כאשר מדובר על עבודה של רפדות או הרכבה של לוחות גבס, יתאים לבחור בפטיש גומי. הוא יסייע להעמיד כל חלק על מקומו ולשלב את הפריטים בצורה נוחה ונכונה. אך יגן על המשטחים מפני נזקים או קלקולים שעלולים להיגרם מכל פטיש אחר.

פטישים שונים מגומי

בדומה לפטיש מתכת, גם בפטישי גומי ניתן להשיג פטישים שונים. יש פטישים במשקלים שונים, כאשר בהתאם לעוצמת ההכאה יש לבחור את הפטיש במשקל הרצוי, כמו כן ניתן לבחור פטישים בעוביים שונים ובעלי ראש מתאים למטרה הרצויה. בחירה של פטיש מתאים יסייע לכם לבצע את הפעולה הנדרשת לכם בקלות מקסימלית, וללא קלקול או נזקים למשטחים עליהם אתם מכים במהלך העבודה.