מחירון בעלי מקצוע

איך לשפץ את האמבטיה מבלי לקרוע את הכיס?

חדר האמבטיה הוא מזמן לא רק חדר פונקציונאלי שמשרת את בני הבית. עיצוב חדרי אמבטיות נחשב לאומנות בפני עצמה, כשהמטרה היא להפוך את החדר החשוב כל כך לנוח לשימוש ונעים לשהייה במקביל. כל שיפוץ הוא מורכב ובעל השלכות, אך לא כל שיפוץ בחדר האמבטיה חייב להיות מסובך ויקר. ישנן אפשרויות רבות לשדרוג מראה חדר האמבטיה, חלקן זקוקות לאיש מקצוע על מנת לבצען, וחלקן ניתן לבצע בעצמנו בחיסכון לא מבוטל.
 

החלפת כלים סניטאריים

ברוב המקרים התקנת אסלה, אמבטיה או כיור מתבצעת בעת בניית הבית, או תוך כדי שיפוץ גדול. החלפת אחד מהכלים הללו מסובכת ודורשת ידע רב וניסיון, על מנת שהתוצאה הסופית לא תגרום נזק למבנה הבית. כשאנו מתבקשים לבחור בין סוגי אסלות או בין מקלחון לאמבטיה כדאי לנו לקבל ייעוץ מאיש מקצוע שמבין את ההשלכות של כל בחירה. לרוב אין באפשרותנו לבצע פעולה כמו החלפת אסלה בעצמנו, בטח אם איננו אנשי מקצוע. גם התקנת מקלחון חדש, הדורש אטימה מיוחדת, אינה פעולה המומלץ לבצע על דעת עצמינו, כמו גם החלפת הכיור בחדר האמבטיה. במקרים של החלפת כלים סניטריים גדולים – עלינו להתייעץ עם אנשי המקצוע בבחירת הדגם ולהעיזר בשירותי התקנה גם כן. הדרך לחסוך במקרים של החלפת כלים סניטריים גדולים הוא לפנות למשווק המציע מגוון רחב של פתרונות לאמבטיה, מכלים מעוצבים ויקרים יותר ועד כלים פונקציונאליים במחיר עממי.
 

החלפת אריחי קרמיקה

גם במקרה של הדבקת אריחי קרמיקה מדובר בסוג שיפוץ שדורש יד של מקצוען. הנחת אריחי חיפוי היא משימה מורכבת לבעל ניסיון בלבד. מעבר לעובדה שמדובר בשילוב חומרים (דבק, רובה ואריחים) יש להקפיד במיוחד על אופן הנחת האריחים על מנת לא לגרום לנזק בלתי הפיך לקירות האמבטיה. רטיבות בחדר האמבטיה היא אחת הבעיות השכיחות ביותר והנחת האריחים בצורה שגויה תוביל לרטיבות בוודאות. הפרמטר שכן אפשר לשחק אתו, הוא סוג האריח הנבחר. מרבית אנשי המקצוע ימליצו על חיפוי קירות האמבטיה בעזרת אריחי שיש או אריחי גרניט פורצלן. ההבדל במחיר הוא כמובן פקטור מרכזי, אך הבחירה הנכונה יכולה להפוך את חדר האמבטיה שלכם למושלם. אריחי האמבטיה כמו הריצוף של החדר, הם שניים מהגורמים המשפיעים ביותר על סגנון העיצוב של חדר האמבטיה.
 

החלפת אביזרי חדר האמבטיה

לפעמים לא דרוש יותר משינויי קל כדי לבצע שדרוג גדול לחדר האמבטיה. ישנם לא מעט כלים ואביזרים בחדר האמבטיה שניתן להחליף בעצמנו – ממושב האסלה, הסבוניות ומחזיק נייר הטואלט ותתפלאו, אפילו עד ברזים. החלפת ברז אינה מסובכת כמו שאתם חושבים, אך חשוב לדעת טרם תחילת העבודה כיצד מנתקים את זרם המים. מכאן הפעולה היא די פשוטה – הברגת הברז הישן החוצה והתקנת הברז החדש. לא לכל פעולה דרוש מקצוען. עכשיו שחסכתם במחיר ההתקנה, אתם יכולים להשקיע בברז איכותי אף יותר.