מחירון בעלי מקצוע

כיצד לרכוש סוכך למרפסת

אחד מן המרכיבים החשובים ביותר בבית הישראלי הוא המרפסת. מזג האויר הישראלי מאפשר לנו ברוב ימי השנה להינות מאויר צלול וישיבת חברים ומשפחה במרפסת שהיא לרוב יותר מהנה מישיבה בתוך הבית. את המרפסת ניתן לרהט בריהוט המקובל, ריהוט פלסטיק כדוגמת חברת כתר. מדובר בריהוט פשוט שניתן היה בעבר למצוא בכל מרפסת ישראלית, אולם, מאז התקדמנו מעט וכיום ניתן למצוא ריהוט במרפסת כבתוך הבית: שולחנות מעוצבים, כיסאות ואף ספות. את המרפסת ניתן לחלק על פי גודלה לפינות ומרחבים שונים: פינת קפה, פינת ילדים, פינת אירוח ועוד. ממש כמו בבית. אך כדי שהריהוט שלנו ישמר כמו שצריך על אף פגעי מזג האויר כדוגמת גשמים ושמש עלינו לסוכך על המרפסת שלנו. גם במקרה הזה יש לנו הבדלים חדים בין העבר להווה. בעבר המרפסות אופיינו באחידות די משעממת אך גם לא יעילה במיוחד של סוככים פשוטים מעל לרוב גגות המרפסות בערים הארץ ישראליות. הסוככים היו מחלידים במשך הזמן ולא היו מחסה ראוי מפני גשמים ורוחות בזויות שונות.

התקדמנו לסוככי שנות האלפיים

ברבות השנים לשמחתנו הטכנולוגיה השתפרה והכל נעשה מעט יותר טוב, אנחנו צנועים הרי. לפניכם רשימה מצומצמת למדי של סוגים שונים של סוככים לשימוש ביתי ואף מסחרי. לסיום, בתור צ'ופר, מספר מילים אודות המילה האחרונה בעולם הפרגולות.

 

סוככי מרקיזה

סוככי מרקיזה הם הסוככים שהכי תואמים לעיצוב הידוע והמוכר מהמרפסת הארץ ישראלית. הסוכך שמו במקור הוא על פי חצאית של אשת האצולה בימי הביניים שנקראה מרקיזה. הסוכך כאמור נראה כמו החצאית מתקפלת קלאסית. החידושים בתחום זה הם בסוגים השונים, במבחר, בצביעת הפרופילים (יסודות)- צביעה מתקדמת להגנה ארוכת טווח וכן בגוונים ייחודיים.

 

סוככי חלון

סוכך חלון הוא פתרון אידיאלי אך לא מתאים למרפסות אלא יותר לחלונות של בתים ועסקים. מדובר בפתרון הצללה וכן הגנה מפני גשם מאוד אסתטי ונעים לעין בעיצובים יפים ואשר עשוי מחומרים חדישים ועמידים לאורך זמן.

 

סוכך מסילות

סוכך מסילות הוא סוכך אידיאלי למרפסות גדולות ורחבות להגנה מפני שמש וגשם וכן אפשרות סגירה לקיר חזיתי. הסוכך כשמו כן הוא בנוי ממסילות שעליהן מתיישבת הסככה שעשויה מחומר עמיד וחזק.

 

סוכך זרועות

סוככי זרועות בנויים בעיצוב מאוד דומה לסוככי חלון אך בעלי מסוגלות פתיחה ארוכה יותר וכיסוי שטח גדול להגנה מפני השמש והגשמים. הסוכך מאוד אסתטי ולפיכך מאוד נפוץ ומבוקש מכיוון שבנוסף לכך הוא גם חזק (עשוי מפרופילי מתכת חזקים אשר צבועים בצבעי הגנה נגד חלודה של אלומיניום, וכן בגוונים יפים וייחודיים).

 

המילה האחרונה של פרגולות

פרגולות בעבר היו בנויות מעץ מלא. היה ניתן לראותן בכל בית. זה אכן תוצר יפייפה שמשתלב עם הטבע ומשרה אוירה נעימה במרפסת. הבעיה עם פרגולות מעץ מלא הן בלאי גבוה ויקר. העץ מתבלה ומתעקם עקב רטיבות ואף נאכל על ידי מזיקים. הפתרון העכשוי לבעייה זו הוא בניית פרגולות אלומיניום בעלי מראה של עץ מלא. נחמד לא? הפרגולות נראות לחלוטין כמו עץ מלא באמצעות צביעה בגוונים ובטקסטורה שמעניקים מראה של עץ מלא. התוצאה מדהימה ביופיה והחדשות היותר טובות שאין צורך בתחזוקה כלל.