מחירון בעלי מקצוע

טיפולי שיניים ושיקום הפה

שיקום פה מלא הוא תהליך של בנייה מחדש, או החזרת כל השיניים החסרות בו זמנית בשתי הלסתות העליונה והתחתונה. תהליך זה כרוך בדרך כלל במאמצים משולבים של רופא השיניים שלכם, רופא מומחה בשיקום הפה, פריודונט (מומחה בתחום החניכיים)  ואנדודונט (מומחה לטיפולי שורש).

שיקום הפה

שיקום פה מלא יכול לנבוע מכמה סיבות:

-          שיניים שנשחקו, נפגעו או נשברו.

-          שיניים שאבדו בשל ריקבון או טראומה.

-          כאבי לסת מתמשכים, כאבי שרירים וכאבי ראש הדורשים התאמה של המנשך.

איך מתחיל תהליך שיקום הפה

אם אתם חושבים שאתם זקוקים לשיקום הפה, גשו למרפאת השיניים לבדיקה מקיפה. רופא השיניים יבדוק את מצב הפה ויקבע את אפשרויות הטיפול שיאפשרו לתקן את הבעיה. בדרך כלל הוא יבדוק את:

השיניים: מצב השיניים שלכם יקבע מהם הליכי השיקום שבהם יש לנקוט, כגון כתרים, מילוי חורים, גשרים או שתלים. רופא השיניים יחפש אחר כל סימן לחורים, ריקבון, שחיקת שיניים, סדקים, שיניים ארוכות או קצרות מדי, בעיות שורש וכל תזוזה בשיניים.

רקמות החניכיים: אם החניכיים שלכם לא בריאות, סביר להניח שתזדקקו לטיפולים החל מטיפולי שורש ועד לניתוחי חניכיים. אתם עלולים להזדקק לטיפולים אינטנסיביים בחניכיים כדי להבטיח שהשיניים המשוחזרות יושבות על בסיס מוצק. טיפולים כאלה עלולים להיות כרוכים בהשתלת עצם ורקמה כדי לבנות את החניכיים ואת בסיס עצם הלסת. רופא השיניים שלכם יבדוק אם יש כיסים עמוקים בחניכיים, אם הרקמה נפוחה או דלוקה, ואם יש בעיה בצפיפות העצם.

מפרקי ושרירי הלסת: מנשך יציב – כזה שלא כואב כשאתם סוגרים את הפה או לועסים, וכזה שלא גורם לבלאי או הרס השיניים שלכם – חשוב מאוד לבריאות הכללית של הפה. שינויים במנשך צריכים להילקח בחשבון כשרופא השיניים מתכנן את שחזור הפה. למעשה, אתם עשויים להזדקק לטיפול אורתודנטי או סוג אחר של טיפול (מכשיר ששומר על המנשך מפני חריקת שיניים בשעות הלילה), על מנת לתקן את המנשך לפני שניתן יהיה לגשת להליכי שיקום נוספים.

אסתטיקה: הצבע, הצורה, הגודל והפרופורציה של השיניים שלכם ואיך הם מופיעים ביחס לחניכיים, לשפתיים, לפה, לפרופיל ולפנים שלכם – הם גורמים חשובים שנלקחים בחשבון בעת טיפול שכרוך בשיקום מלא של הפה.

תהליך הבדיקה דורש צילום של מצב הפה, הן של השיניים העליונות והן של התחתונות, נטילת מודל של השיניים כדי להתרשם מהמנשך שלכם. רופא השיניים שלכם עשוי להפנות אתכם להתייעצות עם מומחים (כמו מומחים לחניכיים, להשתלות דנטליות ועוד), על מנת לפתח את התוכנית הטיפולית הטובה ביותר עבורכם.

ברגע שרופא השיניים קיבל את כל המידע הרלוונטי למקרה שלכם, הוא יפתח תוכנית מקיפה. התוכנית תפרט צעד אחר צעד את שלבי הטיפול הנדרשים כדי לתקן את כל הבעיות בפה שלכם ולהשלים את שיקום הפה המלא.

אם אתם לא מבינים את ההליך שהרופא תאר בפניכם, בקשו תיאור מפורט בכתב כדי שתוכלו לבדוק את התוכנית ולהבין אותה. זה יכול להיות מועיל גם כשתרצו לקבל חוות דעת שנייה. היו בטוחים שאתם מבינים את הסיכונים והיתרונות של הטיפולים המומלצים.

 

באדיבות - http://www.ravivclinic.co.il