מחירון בעלי מקצוע

דודי שמש

דודי שמש

דוד שמש הוא מתקן מיוחד, אשר משמש לחימום המים לרחצה, לשטיפה ולשימושים נוספים. דוד שמש נקרא כך, מכיוון שהוא מבוסס על קולטי שמש הממירים אנרגיה סולרית לאנרגיית חום. בעקבות משבר האנרגיה בישראל בשנות השבעים, נקבע חוק המחייב התקנה של דודי שמש לכל דירה חדשה בישראל, לכן סביר מאוד שיש לכם דוד שמש בבית, ואם לא - התייעצו עם בעל מקצוע בדחיפות! דוד השמש פותח על-ידי אדם שוויצרי במאה השמונה עשרה, והוא נבנה תחילה בתור מתקן עץ, ובתוכו מעין קולט, שבו היה ניתן לחמם מרק. דוד השמש המוכר כיום בישראל פותח על-ידי אחד מחלוצי המדינה למען שימוש באנרגיה סולרית בישראל. בימינו, ניתן להזמין שירות התקנת דודי שמש מהרבה מאוד חברות, אך רק חלק מהן איכותיות ועושות עבודה יעילה באמת, לפני שאתם רצים להזמין את השירות, כדאי שתצברו קצת ידע כללי ותבואו מוכנים - 

דוד השמש מורכב ממספר חלקים - החלק הראשון הוא מכל מים, והחלק השני הוא קולט השמש (ממש כמו שהאדם השוויצרי הכין במאה השמונה עשרה). כיום, המכל עשוי מברזל עמיד מלחץ מים ובעל חומר בידוד טרמי. בנוסף למכל המים, קולט השמש הוא למעשה תיבה מלבנית העשויה כיום ממתכת ומצורף לדפנותיה פלסטיק שקוף. בתור קולט השמש עובר צינור מים. לרוב הבתים במדינת ישראל דודי השמש מותקנים על גג הבית, או במקום החשוף לשמש. התקנת דודי שמש היא עסק לא פשוט - על המתקין לעבוד בצורה יסודית ולהתאים את דוד השמש למקום בו הוא מסוגל לקלוט את אנרגיית החום מהשמש בצורה הטובה והיעילה ביותר לבית.

לסיום, התקנת דודי שמש הם עסק לא פשוט, אך גם לבעלי הבית ודודי השמש. אם וכאשר דוד השמש מפסיק לפעול וישנה תקלה, בעלי הבית לא תמיד יוכלו לפתור אותה בכוחות עצמם, ולכן יש להביא בעל מקצוע לתיקון דודי שמש - לשם כך, יש להוציא עוד כסף, וגם להישאר עם מים פושרים לזמן מה. כמובן שכל זאת לא חייב לקרות - כל שעליכם לעשות הוא להזמין אליכם בעל מקצוע איכותי ובעל ניסיון רב בתחום התקנת דודי השמש, אדם שיודע מה הוא עושה, ואין ספק שתימנעו מבעיות כאלו ואחרות בדוד השמש. בהצלחה!